You are currently viewing Czym różni się zamówienie sukni ślubnej nowej od zakupu w komisie

Czym różni się zamówienie sukni ślubnej nowej od zakupu w komisie

Wiele z was zastanawia się czym dokładnie jest komis sukien ślubnych i jak wygląda zakup sukni w takim komisie.

 

Zapraszamy na 5 minutowy artykuł o tym czym dokładnie są suknie komisowe – jak wygląda proces zakupu sukni secondhand w salonie La Blanka oraz wskazanie wszelkich różnic i poddanie wskazówek jak kupować suknie w komisie… Zaczynamy !

 

 

Jak wygląda proces zakupu sukni nowej – na zamówienie -> jest nam dobrze znany: 

 • Wizyta w salonie na przymiarce wielu sukien
 • Wybór i zamówienie tej wymarzonej sukni
 • Kilka miesięcy szycia, dwie – trzy przymiarki aby wszystko dopasować
 • Odbiór najczęściej na tydzień przed ślubem
 

Czym zatem różni się proces zakupowy sukni secondhand ?

Suknie komisowe jak wiadomo to suknie – używane, raz już miały sposobność błyszczeć i zachwycać gości na weselu.

 Czym różnią się suknie komisowe od nowych ?
 
Jest kilka różnic, które warto omówić:
 
 • Suknie komisowe są to suknie używane – jednak dokładnie wyczyszczone w profesjonalnej pralni chemicznej i wszystkie defekty są naprawione – więc jeśli chodzi o sam wygląd i prezencję sukni – Po prostu – Są Jak Nowe !
 • Ponieważ sukni komisowych nie odszywamy więc każda suknia występuje tylko w jednym egzemplarzu i w danym rozmiarze, tutaj trzeba się decydować szybko ponieważ podczas myślenia, ktoś może kupić naszą wymarzoną suknię … i nie ma na to rady !
 • Suknie komisowe dopasowywujemy do nowej klientki więc nie ma problemu z tym że suknia nie będzie pasowała. 
 • Warto jednak pamiętać aby szukać wśród sukien ze swojego rozmiaru lub o rozmiar większych – bo takie suknie będziemy mogli bez problemu dopasować do Twojej sylwetki. 
 • Suknie Komisowe są o około połowę tańsze od sukien nowych !

Proces zakupu sukni i jej odbiór:

Wiele Pań obawia się że proces zakupu sukni komisowej będzie trudniejszy, że trzeba będzie odebrać zakupioną suknię dużo wcześniej i ogólnie że jak używane to gorsze…
 
Nic bardziej mylnego !
 
Jak wspomnieliśmy wcześniej – suknie secondhand są wyczyszczone – są jak nowe !
Przychodząc do naszego salonu, nie odczujesz różnicy w mierzeniu sukien nowych czy komisowych. Cały proces zamawiania sukni, również jest bardzo zbliżony do procesu zamawiania sukni nowej.
 
 • Przymiarka wybranych sukien
 • Wybór tej jednej wymarzonej – tutaj pojawia się różnica. Przy sukni nowej płaci się zadatek i rozpoczyna wielomiesięczny proces szycia. W przypadku sukien komisowych , suknię należy zakupić i są dwie możliwości: zabranie sukni do domu lub pozostawienie do przechowania w salonie.
 • Dwie – trzy przymiarki w celu dopasowania sukni 
 • Wydanie sukni – najczęściej na tydzień przed planowaną datą ślubu.
 
 
Wybierając suknię komisową jedyną różnicę jaką odczujesz podczas całego procesu zamawiania i przygotowywania sukni to dużo niższa cena !
 
 

Jakie różnice w przymiarce sukien komisowych ? Jak przygotować się do przymiarki ?

Sama przymiarka oraz jej przebieg jest taka sama jak w przypadku sukien nowych. Jedyna różnica to ta że sukien komisowych jest w naszym Największym w Małopolsce Salonie Sukien Ślubnych SecondHand Baaardzo duży wybór !

(I stale przybywają nowe)


Dlatego zachęcamy przed przymiarką do przeglądnięcia naszej strony z dostępnymi modelami i jeśli któraś suknia wyjątkowo się spodoba to zapisanie sobie jej numeru KLB… co znacznie usprawni przymiarkę 🙂
Dostępne Suknie Komisowe La Blanka

Oczywiście nasi styliści podczas przymiarki również przedstawią swoje propozycje i pomogą na każdym etapie rozwiać wszelki wątpliwości oraz wytłumaczyć wszystko co będzie dla Ciebie niejasne .

 

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy największy wybór sukien ślubnych i przymierzyć suknie secondhand – zapraszamy do naszego świata La Blanka – świata mody ślubnej. Już Teraz wybierz dogodny dla siebie termin i umów przymiarkę pod numerem: