You are currently viewing Od czego zależy cena sukni ślubnej ?

Od czego zależy cena sukni ślubnej ?

Czy zastanawiałaś się kiedyś co ma wpływ na cenę sukni ślubnej ? Dlaczego jedne suknie są dużo tańsze od innych, oraz czy marka
gra tu jakąś rolę ?
Pierwszym co każdemu nasuwa się na myśl, kiedy zapytać go – dlaczego suknia ślubna tyle kosztuje – to materiał z którego jest wykonana. Tak, to prawda, suknia swoją cenę
zawdzięcza w dużej mierze wysokiej jakości materiałom. Materiały z wyższej półki są stosowane, aby powiększyć nasz komfort i sprawić, że w dniu ślubu nic nie będzie nam przeszkadzało. W sukni mamy wyglądać świetnie i tak też się czuć. Aby nam to zapewnić projektanci tworzą naszą suknie z materiałów nie mnących się, przepuszczających powietrze i chłonących wilgoć. Potrafisz wyobrazi sobie, jak by to było, gdyby suknia nie przepuszczała powietrza !? …
Dlatego właśnie odradzam kupowania sukien z najniższej półki. Po pierwsze zepsuje nam ona tak cudowny dzień jak Twój ślub, a dodatkowo może doprowadzić do obtarć i co gorsza uczuleń na materiał nie wiadomego pochodzenia.
Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest praca projektanta. Człowiek ten musi włożyć wiele wysiłku, aby stworzyć wyjątkowy model sukni ślubnej. Może wydawać się nam to dość proste na pierwszy rzut oka, ale należy pamiętać, że prócz wyglądu, suknia
musi się prezentować jako lekka, a być solidnie i stabilnie wykonana, unosić się podczas tańca, ale także nie tracić fasonu. Tak więc, na pozór proste zadanie, nieco się nam komplikuje.

Dodatki również podnoszą cenę sukni ślubnej. Wszelakie brylanciki i inne zdobienia, sprawiające że suknia lśni, to dodatkowy koszt produktu.
Oczywiście aktualna moda, ma wpływ na wysokość ceny, którą jesteśmy zmuszone zapłacić za suknie ślubną. Każdego roku pewien fason i styl święci swoje triumfy, więc jeśli postawimy właśnie na taką suknię, będziemy musiały sporo dopłacić.


Na początku niniejszej wiadomości zostało również postawione pytanie – „czy marka gra tu jakąś rolę ?” – jeśli odpowiedziałaś ‘tak’ to świetnie trafiłaś ! W każdym produkcie odzieżowym marka wpływa na jego cenę i dokładnie tak samo dzieję się w przypadku sukien ślubnych.
Nieodłączną rolę odgrywa tu również salon, w którym zamawiamy naszą kreację. Wydaje mi się, że wiadomym jest fakt, iż w dużych aglomeracjach ceny sukien będą znacznie wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Jest to w głównej mierze spowodowane wysokością czynszu, oraz ilością klientów odwiedzających salon.
To tyle na dziś. Po następny materiał na naszym blogu zapraszamy już w przyszłym tygodniu ! Będzie on o konkretnych materiałach, które wchodzą w skład sukni ślubnej.
 
Miłego wieczoru – Pa.