You are currently viewing Niezbędnik Panny Młodej

Niezbędnik Panny Młodej

Niezbędnik Panny Młodej

Niezbędnik Panny Młodej to zestaw przedmiotów, które są przydatne w dniu ślubu i podczas przygotowań do niego. Oto lista podstawowych przedmiotów, które często znajdują się w niezbędniku Panny Młodej:

1. Suknia ślubna i dodatki: Właściwa suknia ślubna jest oczywiście najważniejszym elementem. Oprócz tego należy pamiętać o welonie, butach, biżuterii i innych dodatkach, które dopełnią całość stroju.

Tutaj warto również pamiętać o kilku przyborach na nieprzewidzianą sytuację takich jak: Igła, nitka czy agrafka – mogą okazać się nieocenione !

2. Bielizna: Ważne jest, aby wybrać odpowiednią bieliznę pod suknię, która zapewni odpowiednie podtrzymanie i wygodę przez cały dzień. Mogą to być stanik i majtki wyszczuplające, halka lub inna bielizna modelująca sylwetkę. Warto zadbać również o to aby mieć dwa komplety wybranej bielizny i jeden z nich trzymać w torebce ratunkowej w wynajętym pokoju.

3. Makijaż i kosmetyki: Jeśli Panna Młoda sama zajmuje się makijażem, powinna mieć odpowiedni zestaw kosmetyków, które będą trwałe i dostosowane do specjalnej okazji. Warto również pomyśleć o pudrze matującym, chusteczkach matujących, balsamie do ust i zapasie ulubionych kosmetyków. Warto również zaopatrzyć się w chusteczki nawilżające oraz zwykłe mydło – na wszelki wypadek. Do tego ulubione perfumy oraz antyperspirant również będzie bardzo ważny !

4. Przybory do włosów: W zależności od upięcia włosów, Panna Młoda może potrzebować spinki, grzebienie, gumki do włosów, lakier, sprzęt do stylizacji (na przykład lokówka czy prostownica) oraz wszelkie inne dodatki, które będą potrzebne do utrzymania fryzury w ryzach.

5. Zapasowe rajstopy i bandaże: Warto mieć pod ręką zapasowe rajstopy w przypadku awarii, a także bandaże lub plastry na wypadek wystąpienia otarć lub drobnych urazów.

6. Wygodne buty: Oprócz eleganckich butów ślubnych, warto mieć przy sobie parę wygodnych butów na zmianę. Po całym dniu w wysokich obcasach, może się okazać, że będą one niezwykle potrzebne.

7. Telefon komórkowy i ładowarka: Telefon komórkowy jest niezbędnym narzędziem do kontaktu z bliskimi i koordynacji ostatnich przygotowań. Upewnij się, że masz go przy sobie i że jest naładowany.

8. Dokumenty: W przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych okoliczności, warto mieć przy sobie dokumenty tożsamości, jak dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo warto wypisać wszystkie dokumenty organizacyjne , które będą nam potrzebne w tym dniu takie jak: umowy czy planner dnia ślubu 🙂

9. Płatności: Należy pamiętać o portfelu z gotówką, kartami płatniczymi i innymi dokumentami, które mogą być potrzebne podczas ślubu (na przykład karta ślubna, jeśli jest wymagana).

10. Woda i przekąski. Może się to wydawać śmieszne zwłaszcza jeśli na sali stoły uginają się od jedzenia oraz napojów. Chodzi tutaj jednak o czas przed imprezą – Błogosławieństwo – Kościół – Droga na salę. Warto zaopatrzyć się w butelkę wody oraz drobne przekąski.

11. Lekarstwa i odświeżacze. Jeśli zażywasz jakieś lekarstwa na stałe, koniecznie zadbaj o to aby nie zaniechać ich zażywania – spakuj je już wcześniej. Dodatkowo dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w takie leki jak : tabletki od bólu głowy, czy na problemy żołądkowe oraz gumy do żucia lub odświeżacz w sprayu. 

To Najważniejsze przedmioty o których warto pamiętać w tym najważniejszym dniu … a Ty co jeszcze dodałabyś do tej listy ?