You are currently viewing Suknia z trenem czy bez ? Może tren dopinany…?

Suknia z trenem czy bez ? Może tren dopinany…?

Suknia z trenem czy bez - A może tren dopinany ?

Jednym z ważniejszych elementów sukni ślubnej wpływającym na jej dopełnienie jako całości jest tren. Bardzo często Panny młode chciałby piękną suknię z ciągnącym się długim trenem w Kościele – coś na kształt Amerykańskich filmów.
Zatem czy wybrać suknię z trenem czy bez, a może suknia z dopinanym trenem sprawdzi się najlepiej?

Przepiękny tiulowy lub koronkowy tren dopełnia całości sukni i może sprawić iż nasza kreacja będzie bajkowa w scenerii Kościelnej,
jednak :Na zabawie weselnej tren, który jest bezpośrednio przedłużeniem sukni należy podpiąć aby nie ryzykować nadepnięciem na niego podczas zabaw i zerwaniem sukni.

Czy upięcie trenu może być uciążliwe i niewygodne?

Upięcie trenu wykonuje się za pomocą guziczków i tasiemki, sama czynność podpinania trenu nie powinna sprawić nikomu większych problemów. Jeśli chodzi o wygodę – tutaj zdania są podzielone. Tren to od jednej do kilku warstw różnych materiałów, które musimy doczepić do tyłu naszej sukni, która również składa się z wielu warstw materiału. Tworzymy w ten sposób swoisty ogon i dociążamy tył naszej sukni. Tren pięknie nadaje się na sesję fotograficzną czy do Kościoła jednak na samej zabawie weselnej raczej nie będzie wygodnym dodatkiem.

Czy jest na to jakiś inny sposób?

Każdej naszej klientce oferujemy również wykonanie upięcia trenu na palec. Dzięki temu rozwiązaniu tren tworzy falbanę rozciągniętą od tyłu sukni aż do ręki. Jest to dodatkowe rozwiązanie, które wraz ze standardowym podpięciem z tyłu ułatwia funkcjonowanie z trenem, który jest przedłużeniem tyłu sukni.

Alternatywy dla tradycyjnego trenu:

Jeżeli Panna młoda chcę zachwycić swoich gości w Kościele pięknym trenem oraz pragnie aby suknia wyjątkowo prezentowała się podczas sesji ślubnej – Jednak podczas zabawy weselnej pragnie czuć komfort i swobodę -> Wówczas proponujemy tren dopinany.

Taki tren tak samo jak ten tradycyjny może mieć różną długość i również składa się z kilku warstw materiałów, ale jest odpinany! Możemy założyć go tylko do Kościoła i na sesję zdjęciową, a na zabawie weselnej po prostu go odpinamy.

Jak wygląda zapinanie i odpinanie takiego trenu?
tren dopinany
tren dopinany
Tren dopinany u samej góry wykończony jest aplikacją taką samą z której szyta jest suknia. (Na życzenie – cały tren może być wyszyty taką aplikacją) Dzięki temu tren od samego swojego początku wygląda po prostu jak przedłużenie sukni. Zapina się go na 5-6-ciu guziczkach – również odpowiednio dopasowanych do sukni i wszytych na wysokości bioder. Gdy odepniemy tren możemy go w całości odłożyć i spokojnie uczestniczyć w zabawie po czym w każdym wybranym momencie możemy z powrotem wzbogacić naszą suknię o ten piękny akcent.
 
Naszym zdaniem jest to dużo bardziej wygodne i godne polecenia rozwiązanie dające możliwość decyzji.
 
Tren dopinany zaczyna się już od bioder, nie jest to przedłużenie dolnej warstwy tyłu – co może w niektórych przypadkach skutkować zasłonięciem tylnej części dołu w momencie w którym tren jest zapięty. Niektórym Paniom może to przeszkadzać dlatego warto wcześniej dokładnie się zastanowić.
 
Kolejną alternatywą jest długi katedralny welon:
 
To prawda że coraz częściej Panie rezygnują z trenu wybierając długi welon katedralny do Kościoła oraz na sesję zdjęciową oraz krótszy welon do zabawy weselnej.
Jest to oczywiście rozwiązanie i widocznie cieszy się coraz większą popularnością, jednak warto pamiętać że welon nie zastąpi pięknego trenu ze względu na swoją konstrukcję oraz ułożenie. Jest pięknym dodatkiem i w odpowiedniej formie może być stosowany również z suknią z trenem. Jednak tren ma na swoim celu wykonanie przedłużenia tyłu sukni i tym samym sprawienie innego efektu wizualnego, którego welon nie będzie w stanie zapewnić.
 
Na wizycie w salonie warto poprosić o przedstawienie jak wygląda suknia z trenem, jak wygląda możliwość podpięcia trenu oraz jak wykonuje się treny dopinane. Warto również przymierzyć sobie do wybranej sukni zarówno welon katedralny jak i nieco krótszy. Nigdy nie bójmy się pytać i szukać rady u profesjonalistów dla których stylizacja i dobór odpowiednich rozwiązań to pasja i zaangażowanie.
 
Mam nadzieję że lektura była miła i przyjemna, a wiedza w niej zawarta pożyteczna.
 
Zapraszamy serdecznie do naszego salonu gdzie profesjonaliści rozwieją każdą powstałą wątpliwość oraz pomogą dobrać odpowiedni krój i fason sukni oraz wszystkie detale dotyczące kreacji.
 
Miej dzisiaj wspaniały dzień i do zobaczenia 🙂